מחשבים, מצלמות אבטחה ושאר מוצרים טכנולוגים 

  

כאשר אתם מחפשים לקנות מחשב נייד מומלץ וזול אשר ישרת אתכם לאורך זמן, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים כגון המעבד, זכרון המחשב, נפח כונן האיחסון, גודל ומשקל המחשב, גודל המסך ועוד.
אלו הם הקריטריונים השונים שיש לבדוק בעת רכישת מחשב נייד מומלץ וזול:

מעבד

בין אם אתם גיימרים, סטודנטים עם תקציב נמוך או עורכי וידאו/סאונד מקצועיים, ההעדפה הראשונה תהיה למעבד חדש מהשנה-שנתיים האחרונות.
מחשבים המצוידים במעבדים ישנים עלולים להיכנס לבעיה מבחינת דרישות המערכת הנוכחיות ובניגוד למחשב נייח, ברוב המחשבים הניידים לא תוכלו לשדרג את המעבד.

מחשב נייד מומלץ מורכב ממספר פרמטרים כאשר החשובים שבהם הם זכרון ה-RAM, נפח הכונן SSD וכמובן המעבד.
מעבדי i5 או i7 מבית אינטל נחשבים למהירים. כיום זכרון RAM מהיר וטוב עומד על 16GB ונפח הכונן SSD מומלץ הינו בגודל 512GB. 

המעבד הטוב ביותר עבור מחשב נייד הוא זה שישרת את הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.
מעבדים של אינטל מדגם i3 נחשבים לזולים ולפשוטים יותר. הם בהחלט יצליחו לעמוד במשימות פשוטות כמו גלישה באתרים, שליחת אימיילים, פתיחת מסמכי אופיס וכו’, אך לא יותר מזה.
מעבד i5 נחשב מהיר יותר וגם מהווה את התמורה הטובה ביותר למחיר. בתוספת כרטיס גרפי מקצועי ניתן להסתדר איתו בעריכת גרפיקה מתקדמת ואפילו להפעלת משחקי מחשב מתקדמים.
מעבד i7 נחשב למעבד חזק ביותר עבור שימוש פרטי ומיועד בעיקר למשימות מתקדמות כמו עריכת מודלים בתלת מימד, הפעלת משחקים בהגדרות גבוהות ועוד.

זכרון RAM

זהו רכיב המאפשר למחשב לבצע מספר משימות שונות במקביל ובמהירות, בהתאם לקיבולת הזכרון במחשב.
כיום זכרון 8GB מהווה את המינימום הנדרש להפעלת תוכנות פופולריות כמו הדפדפן של גוגל כרום, פתיחת מסמכים, שימוש בתוכנות כמו זום, סקייפ וכו’.
ניתן להפעיל את התוכניות הללו גם עם זכרון RAM נמוך יותר, אך חווית השימוש תהיה איטית בצורה משמעותית והרי כולנו שונאים מחשבים איטיים.

RAM הינו ראשי תיבות Random Access Memory, וזה למעשה הזכרון שבו המחשב משתמש כדי לעבור בין משימות ולבצע מספר משימות במקביל.
מדובר ברכיב אלקטרוני בעל קיבולת המתבטאת בנפח של GB (גיגה בייט), וככל שהזכרון יותר גדול כך המחשב מסוגל להתמודד עם יותר משימות במקביל מבלי שתורגש האטה.

המינימום המומלץ עומד על 8GB זכרון והם בהחלט יספיקו למשתמש הממוצע. משימות כמו גלישה בכמה חלונות במקביל, צפייה בסדרות/סרטים, עריכת מסמכים ומצגות, שיחות וידאו וכל משימה פשוטה כזו לא תאמץ את המחשב הנייד שלכם. מעצבים גרפיים או גיימרים יעדיפו קיבולת כפולה מכך – 16GB זכרון כדי להריץ תוכנות גרפיקה ומשחקים מתקדמים במהירות מקסימלית מבלי לאמץ את המחשב בשל דרישות הזכרון הגבוהות שלהן. עורכי וידאו בתלת מימד או גיימרים מקצועיים אפילו יעדיפו גודל זכרון של 32GB.

כדי לבדוק את כמות הזכרון RAM במחשב נייד יש לבצע את הפעולות הבאות במערכות הפעלה החל מווינדוס 7 והלאה:
קליק ימיני על אייקון המחשב שלי/This PC, מאפיינים/Properties, תחת סעיף מערכת/System, מופיע זכרון מותקן (RAM)/ Installed Memory (RAM) ושם תצוין כמות זכרון הRAM אשר מסומנת ב-GB.

זכרון SSD – Solid State Drive

כונן זה מותקן בתוך מחשב נייד ומשמש לאחסון מידע ללא חלקים פיזיים מכניים, מה שהופך אותו למהיר מאוד מבחינת מהירות קריאה וכתיבה בזמן הפעלה שוטפת של המחשב וביצוע פעולות מתקדמות. העדר חלקים פיזיים נותנים לכונן SSD אמינות רבה ובשנים האחרונות הפך לרכיב מבוקש בקרב רוכשי מחשבים ניידים.
כונן SSD מגיע בקיבולת הנמדדת בGB (גיגה בייט) וכיום 128GB הוא הסטנדרט המינימלי שיספק את רוב סוגי המשתמשים. עורכי וידאו או גיימרים מקצועיים מעדיפים כוננים של 250GB, 500GB ולעיתים יותר מכך בהתאם לצורך.

נפח אחסון פנימי

הנפחים השכיחים במחשבים ניידים הם 500GB, 750GB ו-1TB, כאשר קיימים גם נפחים קטנים וגדולים מאלו.
נפח האחסון המומלץ תלוי בצורך שלכם, לדוגמא משתמשים שאוהבים לשמור את כל הקבצים האישיים שלהם יעדיפו נפח אחסון מאוד גדול שיצליח לאחסן את כל התמונות, הסרטים ושאר הקבצים הרגישים שלהם. מצד שני ישנם משתמשים שיעדיפו לגבות את כל החומר שלהם בכונן חיצוני ולכן יסתפקו בנפח אחסון פנימי בסך 250GB ואף פחות.

גודל ומשקל

מומלץ לחפש מחשב נייד קל יחסית ושיתאים לסחיבה בתוך תיק מיוחד למחשבים או תיק גב.
רוב המחשבים הניידים הנפוצים כיום הינם במשקל של 1-2 ק”ג בלבד.

איכות המסך

מאחר ואנו צופים המון זמן במסך המחשב במהלך היום, נרצה מסך נוח וברור לעיניים, עם צבעים מלאים וחדים וברזולוציה מספקת, כאשר הסטנדרט הרזולוציה המינימלי עומד על 1920X1080 פיקסלים.
מסכים של מחשבים ניידים מגיעים במגוון גדלים, כאשר הנפוצים הם 13.3, 14, 15.6 ו-17.3 אינץ’ ומתאימים לשימושים שונים.
אנשי עסקים לדוגמא שנמצאים הרבה בדרכים מעדיפים את הגדלים הנמוכים יותר, שגם באים לידי ביטוי במשקל נמוך יחסית. סטודנטים שצריכים את המחשב לקריאה מרובה מעדיפים את המסכים של ה-14 וה-15.6 אינץ’.

מחשבים ניידים מומלצים לרכישה באתר

 

אורך חיים של מחשב נייד

אורך חיים ממוצע של מחשב נייד נע בין שנתיים לארבע שנים, כאשר זה תלוי באופן שבו אתם מתייחסים אל המחשב. התקנת אנטי וירוס לדוגמא והימנעות מהתקנת תוכנות ריגול למיניהן יסייעו למחשב לפעול באופן תקין. בנוסף שחיקת המעבד לאורך הזמן, שחיקת חיי הסוללה, מכות פיזיות ועוד עלולים לקצר את חיי המחשב הנייד שלכם.

 

סוללה

בקרב כל המחשבים הניידים מספיקה הסוללה לתקופה של שנה וחצי עד שנתיים של שימוש, כאשר עמידות הסוללה תלויה כמובן בשימוש במחשב. סוללת מחשב נייד ממוצעת מציעה כ-400 מחזורי טעינה (מפריקה מלאה ל-100 אחוז סוללה) ולאחר מכן תהיה ירידה בחיי הסוללה והדבר יתבטא במהירות טעינה איטית יותר ובמהירות פריקה גבוהה יותר.

ישנן מספר דרכים לשמור על הסוללה של המחשב לטווח הארוך ולהעניק עוד שנה עד שנתיים לחיי המחשב:
1. סגירת תוכנות ומשחקים זוללי אנרגיה בזמן אי-פעילות.
2. הימנעות מהפעלת המחשב במקומות חמים המקשים עליו להתקרר.
3. הימנעות מפריקה מלאה של הסוללה (כלומר הגעה למצב של 0%, רגע לפני טעינה).
4. הפעלת תוכנות לניהול יעיל של חיי הסוללה הקיימות גם בווינדוס, כמו צמצום כוח משאבי המערכת או הורדת רמת הבהירות של המסך.

 

מחיר מחשב נייד מומלץ

מחיר של מחשב נייד מומלץ וזול מורכב ממספר פרמטרים כגון סוג המעבד, גודל הזכרון והכונן SSD, גודל המסך, המותג ועוד.
באופן כללי מחשבים ניידים המתאימים למשתמש הממוצע עולים בין 2000 ל-3500 שקלים.

קחו לדוגמא סטודנט ממוצע אשר אינו דורש ביצועי מערכת גבוהים ומסתפק במשימות סטנדרטיות כמו גלישה באינטרנט, קריאת חומר לימודי, עריכת מסמכים בוורד, ביצוע שיחות קבוצתיות בזום וכו’, יכול להסתפק במחשב נייד עם מעבד i3 או i5 (בהתאם לתקציב) מסדרה שיצאה בשנה האחרונה, כונן SSD בעל נפח של 128GB, זכרון RAM בנפח 8GB וכונן אחסון בין 500GB ל-1TB. מחשב כזה מוצע במחירים של 1500-2800 שקלים.

 

מחשב נייד עם מסך מגע

מחשב נייד אשר משולב בו גם מסך מגע. מחשבים אלו יעילים למגוון שימושים כגון שרטוטים בתוכנות שונות, איורים מהירים או כתיבת הערות. רבים מהמחשבים הללו מאפשרים גם לקפל את המקלדת ולהצמיד אותה אל גב המסך, כך שניתן להפוך את הלפטופ ולתפעל אותו כטאבלט.
לתשומת לבכם מחשב נייד עם מסך מגע צורך יותר סוללה ממחשב נייד רגיל, גם אם כיביתם את יכולות המגע של המסך.
הסיבה לכך נעוצה ברכיבי התוכנה אשר עובדים ברקע ולוקחים משאבי מערכת, גם אם בעוצמה נמוכה יותר מאשר הם מופעלים.

 

 

מחשב נייד מסך מגע

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן